Informacje

Bezpieczeństwo
W naszym studio możecie być spokojni o sterylność i higienę.
Pracujemy tylko na jednorazowych elementach oraz zabezpieczamy folią.Skóra przed zabiegiem zostaje zdezynfekowana specjalnymi preparatami do tego przeznaczonymi

Ile kosztuje wykonanie tatuażu?
Koszt tatuażu jest zależny od jego powierzchni, ta natomiast jest determinowana przez wzór, im większa liczba szczegółów, drobnych, położonych blisko siebie elementów itp. tym większy musi być tatuaż. Zachęcamy do odwiedzania nas w celu konsultacji wzoru z tatuatorem, to najpewniejszy sposób na konfrontację swojego pomysłu z rzeczywistością i na wycenę wzoru. Koszt dużych tatuaży ( np. rękaw, plecy ) jest ustalany na podstawie ilości całodziennych sesji potrzebnych do wykonania tego tatuażu.


Czy wykonujecie poprawki i covery tatuaży wykonanych poza waszym studiem?
Każdy taki przypadek wymaga konsultacji, ewentualnie przysłania do nas zdjęć posiadanego tatuażu. Kontynuowanie pracy po innym tatuatorze jest zależne od jakości i poziomu artystycznego tatuażu. Możliwość wykonania covera jest zależna od tatuażuwink


Oto trochę historii związanej z założeniem Studia Freak&INK.
Po kilku latach zajmowania się sztuką tatuażu,
pozytywnych opiniach o wykonanych wzorach,projektach. Zapadła decyzja o stworzeniu własnego 'warsztatu' i tak powstało Studio Freak&Ink które oferuje Profesjonalne wykonanie tatuażu czarno-białych,kolorowych,przykrycie tatuażu(Cover-Up) także doradztwo przy wyborze wzoru oraz jego indywidualne projektowaniesmiling.
Zapewniam pełną sterylność oraz higienę pracy.Czy wykonanie tatuażu boli?
Bardzo częste pytanie i źródło stresu dla tatuujących się pierwszy raz- prawda jest taka, że każdy ma swój indywidualny próg odczuwania bólu. Są miejsca bardziej bolesne takie jak np: stopa czy żebra, ale nie jest to ból nie do wytrzymania,po kilku minutach można się przyzwyczaić Emotikon wink


Tatuaż a alergia?
Wykonując tatuaż trzeba się liczyć z możliwością wystąpienia alergii, może ona wystąpić nawet jeśli wykonano wcześniej próbę na bardzo małej powierzchni. Reakcja alergiczna może wystąpić w zależności od ilości wprowadzonego barwnika czyli w zależności od wielkości tatuażu. Uczulić mogą również same igły, w skład których wchodzi nikiel. Należy pamiętać, że alergenem może stać się dowolny czynnik środowiska i zarówno tatuator jak i osoba tatuowana nie są w stanie przewidzieć wszystkich reakcji organizmu. Reakcje alergiczne na tusz zdarzają się stosunkowo rzadko, aczkolwiek alergie we wszystkich swoich postaciach i odmianach pojawiają się we współczesnej populacji coraz częściej i trzeba sobie zdawać sprawę z możliwości ich wystąpienia.


Czy możecie przesłać wzór tatuażu przed jego wykonaniem?
Nie rozdajemy ani nie wysyłamy wzorów. Każdy wzór staramy się tworzyć indywidualnie na potrzeby klienta, wzór powstaje efektem współpracy tatuatora z klientem. W przypadku wzorów dużych tatuaży niezbędne są wcześniejsze konsultacje i to na nich powstaje wstępny projekt. W każdej chwili zapraszamy na konsultacje z tatuatorem, podczas których można przedyskutować swój pomysł na wzór, zasięgnąć porady i informacji.


Tatuaż a Opalanie
Należy bezwzględnie unikać opalania skóry zarówno przed jak i po wykonaniu tatuażu. Opalona skóra gorzej przyjmuje tusz, a opalany tatuaż traci barwę. Jeżeli planujemy opalanie, należy zaopatrzyć się w kremy z wysokimi filtrami (50+). Tatuator zastrzega sobie prawo do odmówienia wykonania pracy w przypadku zbyt mocno opalonej skóry.


Powrót do sportu po wykonaniu tatuażu
Ze względu na możliwość pękania świeżego tatuażu pod wpływem rozciągania skóry w trakcie wysiłku fizycznego, zaleca się całkowite wygojenie tatuażu przed powrotem do sportu.