Pielęgnacja

Pielęgnacja

4-5 dni przed wykonaniem tatuażu zalecamy smarowanie skóry balsamem nawilżającym.W okresie letnim nie opalaj skóry przed ustalonym terminem !
Nie spożywaj alkoholu do dwóch dni przed zabiegiem. Na skończony tatuaż jest nakładany opatrunek, który należy trzymać od 3 do 4 godzin. Wyciekają jeszcze niewielkie ilości osocza i tuszu, które mieszają się z wazeliną.
Wytwarza się szarawy śluz, który pokrywa tatuowane miejsce.
Należy to miejsce bardzo dokładnie umyć wodą z mydłem i osuszyć jałową gazą. Pozostawić do wyschnięcia przez kilka minut i posmarować maścią ALANTAN PLUS lub TATTOO GOO ( dostępna w studiu Art Freak&INK ).
Pamiętaj!- nie wolno nakładać dużych ilości maści, wystarczy nałożyć niewielką ilość i delikatnie, cienką warstwą posmarować tatuaż.
Należy dbać o to by nie narazić tatuowanego miejsca na uraz, zadrapanie, otarcie, zabrudzenie. Cieniutką warstwą kremu pokrywamy tatuaż 3-4 razy dziennie aż do całkowitego wygojenia,
czyli dopóki naskórek nie będzie całkiem gładki. Nie zakładamy żadnych opatrunków. To może trwać do 2-3 tygodni.
W pierwszym okresie po wykonaniu tatuażu nie należy spożywać alkoholu, nie wystawiać tatuażu na słońce ( solarium ), nie moczyć w wodzie, unikać sauny.
Nie wolno drapać powstających przy gojeniu strupków. Tatuaż gdy się goi swędzi- jest to normalne. Po zagojeniu smaruj kremem z wysokim filtrem jeśli masz w planach wakacyjne opalanie.
Alkohol i wysoka temperatura nie są wskazane, ponieważ mocno rozszerzają naczynia, co powoduje wyciekanie osocza wraz z tuszem- powstają „prześwity” w tatuażu po zagojeniu.
Ubrania noszone podczas gojenia powinny być luźne a nie dopasowane czy obcisłe- nie mogą obcierać. Absolutnie niewskazany jest również duży wysiłek fizyczny przez pierwsze 3 dni.

Studio Freak&INK nie ponosi odpowiedzialności za to jak klient dba o tatuaż.